Mitrovica Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Qendrimi i dijetarve lidhur me Osama Bin Ladenin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
Bujarmehmeti


Numri i postimeve : 325
Age : 31
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

Qendrimi i dijetarve lidhur me Osama Bin Ladenin Empty
MesazhTitulli: Qendrimi i dijetarve lidhur me Osama Bin Ladenin   Qendrimi i dijetarve lidhur me Osama Bin Ladenin Icon_minitimeTue Aug 05, 2008 8:35 am

Qėndrimi i Dijetarėve lidhur me Osama bin Ladenin


Parathėnie

Me Emrin e Allahut, tė Gjithėmėshirėshmit, Mėshirėplotit. Lavdėrimi dhe
falenderimet janė vetėm pėr Allahun dhe paqja dhe bekimi qoftė mbi tė
Dėrguarin e Allahut, familjen e tij dhe shokėt e tij.


Vėllezėr Muslimanė: Allahu na bėftė falenderues nė kohė rehatie dhe
durimtarė nė kohė vėshtirėsie, ngase padyshim kanė ndodhur nė kėtė kohė
mjaft fitne tė cilat janė pėrhapur anė e mbanė botės Islame. Pėrkeqėsimi i
situatės po pėrshkallėzohet, po ndodh prishja e fesė, zemrat po pėrēahen,
bidatet nė kėtė Fe po shfaqen gjithandej dhe tashmė kanė filluar tė ndiqen
metoda vrastare e tė pėrgjakshme. Tė gjitha kėto tregojnė se jetės sė kėsaj
bote po i vjen fundi dhe Kijameti po afrohet. Pėr tė gjitha kėto ngjarje dhe
dukuri na ka njoftuar dhe na ka paralajmėruar Pejgamberi (sal-lAllahu alejhi
ue sel-lem). Sahabėt e dėgjuan kėtė pralajmėrim nga ai, pasardhėsit e tyre e
transmetuan dhe dijetarėt e sollėn atė tek ne – njė zinxhir transmetuesish i
plotė.


Nga kėto fitne (sprova) dhe bela me tė cilat janė sprovuar shumė tė rinj nga Umeti
Islam ėshtė njė fatkeqėsi e njohur si Usama bin Laden. Ai ka sjellė vuajtje
dhe poshtėrim vetėm e vetėm pėr tė risjellė nė jetė rrugėt e Khauarixhėve
ndėrsa nga ana tjetėr kėto fitne ia atribon Menhexhit Selefi kurse aktet e tij
terroriste kundėr Mbretėrisė sė Arabisė Saudite dhe vendeve tė tjera
Muslimane ia atribon Sheriatit Islamik – tė gjitha kėto nė emėr tė
Xhihadit!


Por Allahu i Plotfuqishėm ka caktuar qė pėr kėtė Umet disa dijetarė tė
mėdhenj pėr ta ruajtur atė, tė cilėt i kanė nxjerrė nė shesh gabimet e Bin
Ladenit dhe i kanė zbular komplotet e tij. Megjithatė, nuk janė tė paktė ata
davetēinj apo studentė tė dijes qė po bėjnė ēmos qė t’i fshehin dhe t’i
mbulojnė gjykimet e dijetarėve tė mėdhenj nė mėnyrė qė ato tė mos
mbėrrijnė tek njerėzit. Por, sėrish Allahu i Plotfuqishėm nuk e pranon njė
gjė tė tillė dhe Ai do ta nxjerrė nė shesh tė vėrtetėn dhe do t’i japė fund tė
pavėrtetės, ngase e pavėrteta ka pėr t’u zhdukur gjithmonė.
Dhe ja ku i keni – Allahu ju mėshiroftė – vendimet e prera tė Islamit pėr
tė ashtuquajturin: Osama bin Laden
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://mhg-crew.at.ua/
 
Qendrimi i dijetarve lidhur me Osama Bin Ladenin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Besimi Musliman-
Kėrce tek: