Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj   Wed Jul 23, 2008 8:57 am

Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj

--------------------------------------------------------------------------------

Vbulletin
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+Si te Instalojme vBulletin n'Hostin tuaj +
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Pike se pari shkojme dhe Downlaodjme vBulleti-in

Njeher Uplodojme vetem folderin " vBulletin "

Mbasi e kemi uploaduar hyme ne ket adrese:

http://hostijuaj.com/Forum/install/install.php

Pastaj i keni aty 10 hapa per me instalu.
pastaj ne nje Hap te pyet ta editosh kete
pastaj hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajla tek config.php-ja :

Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'
Kodi:
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'
Kodi:
$config['MasterServer']['username'] = 'ketu userin e DB'
Kodi:
$config['MasterServer']['password'] = 'ketu passin e db'
Beja Save (mbasi i ke edituar keto) uploadoje Config.php-n prap n'host (dmth permbi Config.php-s vjeter qe ka qen pa plotsuar).

Pastaj mbasi te kesh uploaduar config-un shko prap ketu :
http://hostijuaj.com/Forum/install/install.php

bej krejt hapat next , hosti e pranon ti besh krejt NEXT se me pare kemi konfiguruar config.php-n .

mbasi tja besh krejt hapave Next , edhe e ke instalu

--------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: