Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <<< Nga te pavdekshmit >>>

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: <<< Nga te pavdekshmit >>>   Fri Jul 25, 2008 4:53 am

<<< Nga te pavdekshmit >>>


--------------------------------------------------------------------------------
* PLESHTI * Gete
Dikur nje mbret na ishte,
dhe thuhet kish nje plesht,
te cilin si ferishte,
me zemer fort e desht.
Nje rrobaqepes solli,
per pleshtin zoteri,
dhe hijshem e mbeshtolli,
me rrobe si flori.
N'atllas edhe kadife,
u vesh ky trim serbes,
kordele n rrobe i shihje,
dhe kryqin mu ne mes.
Ministri erdh i ntrashur,
i beri ndere plot,
dhe fare e fis i dashur,
ju fal me gas e lot.
Keshtu fisniket vajten,
n'oborrin mbreteror,
u ndezen dhe u krojten,
princeshe e sherbetor.
Se ligjin se leshuan,
qe pleshtin e denon,
ndersa ne krejt e shuajme,
ate qe na pickon!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
<<< Nga te pavdekshmit >>>
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Letrsi-
Kėrce tek: