Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te bukura per tu lexuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:55 am

Te bukura per tu lexuar

--------------------------------------------------------------------------------

Diten qe me the se me doje,nuk ishte nje dite e zakonshme:lekundesha si nje gushkuq i pikturuar bojedeti dhe uleria nga hena.
(Claudio Siciliano)

Ki qellimin perpara teje ne cdo hap qe ben.
Ti deshiron lirin dhe nuk duhet ta harrosh kurre.
(Anonim)

Ne nje shpirt apsolutisht te privuar
nga mendime dhe emocione
As tigri s'gjen vend
per kthetrat e tij
(Anonim)

Te gjithe kafshet s'besojne njeriun,dhe se kane gabim
por kur me pas eshte i sigurte se nuk eshte i kercenuar nga ai,besimi
i tyre behet kaq absolut saqe duhet te jesh nje barbar
per ta perdorur
(J.J Rousseau)

Te dobtet nuk mund te jene te sinqerte

(Francois de la Rochefoucauld)

Une nuk e di pse erdha ne jete,as si,as sdi cfare eshte bota
dhe as cfare une vete jam.
E nese une vrapoj ta hetoj, me kthehet ne nje injorance
gjithmone e me te frikshme.
(Ugo Foscolo)

Djelmoshat jane te forte.Nje here pashe nje djalosh dhe i dhurova nje
portokall.E ema e tij e tha: "Si thuhet zoterise"? Djaloshi me pa dhe tha : " Qeroje".
(Bill Barner)

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:55 am

E bejme keshtu: "Ti shko lart dhe shtrihu ne krevat"
Dhe nese nje ore nuk kam ardhur,fillo pa mua"
(Talullah Bankhead)

Lexova ne gazete se cigarja te ben keq.
Keshtu qe menjehere s'lexova me gazeta.
(Anonim)

Vetmi ne grup.Ne te gjithe aktivitetin tend jashte,
qendro brendesisht i lire.Meso te mos lejosh
te identifikosh veten me asgje cfaredo.
(Anonim)

Eshte gjithmone dikush qe kerkon nje shok.
por asnje nuk shqetesohet te jete.
(Anonim)

Pakenaqesite jane sherbyes te erret,te urryeshem,kunder te cilat
luftohet,mbi te cilin dominimi bie cdo dite e me shume
sherbyes te tmerrshem,ta pazvendesueshem,dhe qe ne rruge nentokesore
na cojne tek e verteta dhe tek vdekja.
(Marcel Proust)

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:55 am

Uji i burimit i thote njeriut: "Une jap ujin tim per asgje ne kembim,pelegrineve qe ndalojne ketu te etur e te lodhur.Bej ti te njejten me vellezerit e tu; bej mire te gjitheve,dhuro ate qe ke tjetrit,me lehtesim dhe zemer dhe pa kushte;mos u kerko njerzve ne kembim te mira dhe as miresi,as shperblim,meso te jetosh vetem ne gezimin e te mires tende".

(Lev Tolstoi)

Para martese,mbani syte hapur.Pas,mbyllni nje...
(Franklin)

Njeriu i madh eshte ai qe nuk humbet zemren e tij femijnore.
(Meng-tzu)

Njerzit thone se duan te verteten,Ne relitet duan vetem shpjegimet.

(H.de Montherland)

Gjeja me e larte qe qenia njerezore mund te dhuroje mbi kete toke nuk eshte dashuria e nxehte dhe pasionale qe mund te transformohet ne urrejtje,por dashurin te transformuar ne miqesi,qe behet kaq mireqenie dhe e qendrueshme.

(Zenta Maurina)
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:56 am

"Vetem budallenjte nuk kane dyshime"
"Je i sigurte?"
"Nuk kam asnje dyshim!"
(L. De Crescenzo)


Tre persona ishin ne pune ne nje kantier,kishin te njejten pune,por kur
i pyeten,pergjigjet e tyre ishin te ndryshme. "Thyej gure" u pergjigj i pari. "Punoj per te jetuar" pergjigjet i dyti. "Marr pjese ne ndertimin e nje katedrale " thote i treti.
(Peter Schultz)

Martesa: kushtezim i nje komuniteti te vogel,e perbere nga nje padron,nje padrone dhe dy skllever; ne te gjithen e saj,dy persona.
(Bierce)

Besoja se isha nje dashnore e shkelqyer,derisa zbulova qe ai ishte me azem...
(Anonime)

Ka vuajtje qe germojne ne personin si vrimat e nje flauti,dhe zeri i shpirtit del melodioz.
(V. Brancati)

Disa e mbajne veten perfekt vetem sepse jane me pak kerkues ndaj vetes.
(H. Hesse)

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:56 am

Kush dashuron irriton gjithmone ate qe nuk dashuron.Perkedheljet nuk jane te hollat(leke) e dashurise,por monedhat me te rralla te dashurise.

Kush dashuron irriton gjithmone ate qe nuk dashuron.

Preferoj te jem e palumtur me ty sesa e palumtur me te tjere.

Ne bote ka gjera me te medha se fjalet,dashuria nuk flet.

Nese jeta eshte nje drake,grate jane embelsira.

Oreksi formidable eshte masa e emocinit.Nese je i eksituar ke nje aktivitet te madh molekular dhe nje konsum i tille kerkon edhe riintegrimi.Prandaj dhimbje te medha dhe gezime te medha jane te shoqeruara nga uri e thelle dhe jo mungese oreksi si ne romaxa

(Doyle)


__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:57 am

Ferri nuk eshte kurre aq i shfrenuar sa nje grua e ofenduar (Shakespeare).

Nje nate seksi eshte nje liber i lexuar me pak.

Me nje grua eshte e veshtire te jesh i lumtur,nese ajo nuk eshte e tille.

Nje dashuri imagjinare eshte shume here me mire se nje dashuri reale.Te mos besh seks eshte shume eksituese.(Warhol)

Ne marredhenie cifterore eshte e nevojshme te ecesh krah per krah dhe jo ball per ball.

Poshte nje cadre je mire kur je vetem,por kur je dy vete eshte teper ngushte.

Nese do isha grua do te ankohesha,por meqe jam burre do ankohem perseri.

Cfare duan grate? Te njejtat gjera qe duam ne,vetem se me ngjyra me te gjalla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   Mon Jul 21, 2008 3:57 am

Nese ndjen se mund te vdesesh per dashuri,jeta jote ka me shume embelsi.

Kush perdore gjuhen e arsyestimit dashuron me pak.

Perse e dua? Eshte sit e pyesesh perse nje dore ka 5 gishta.

Seksi pa dashuri eshte nje experience bosh.Po por me eksperienca qe ka verdall nuk eshte dhe aq keq (Woody Alen)
Shkon tek grate? Mos harro kamzhikun.

Meqe ka shtate gra per cdo burre,kush eshte ai bastardi qe ka marre katermbedhjete?.

Dashuria eshte e verber,dhe jo rralle edhe e shurdhet e memece,por ne kete rast ishte edhe budallaqe.
__________________
Dashuria eshte si nje pice: mund te haet e ftohte dhe pa shije ose e ngrohte dhe ngjitese.Sekreti eshte te hash nje fete me rradhe duke evituar tonin (peshk)

Shpesh here jemi kaq te dhene pas kerkimit per te gjetur gjysmen tone saqe kur e takojme nuk e veme re aspak.

Kush jane kushtet e nevojshme per mbijetesen e rraces humane?Ushqimi,uji dhe sensi i humorizmit.Po burrat? Pikerisht aty duhet sensi i humorit.

Nje eshte shoqeri,dy turme dhe tre eshte nje feste.

Nese nuk ke paqe ne brendesi nuk mund te dashurosh.

Nese sdo te kishte seks te shpifur nuk do te kishte as seks te mrekullueshem.

Disa vajza shperndajne drite.

Gruan e ben per vete duke e bere te qesh.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te bukura per tu lexuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te bukura per tu lexuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Letrsi-
Kėrce tek: