Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan   Tue Aug 05, 2008 6:57 am

Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan
Kontrollo kopjuterat ne LAN :


1.Hap My Computer
2.Ne te majt zgjedhim: 'My Network Places'
3.Tani selektoni 'Search Active Directoy.'
4.Nen opcionin Find zgjidhni 'Computers'.
5.Klikoni 'Find now' per te gjetur listen te kompjuterave ne Network.
6.Kliko me mausin e djatht ne PC e viktimes edhe kliko 'Manage'.
7.Tani do ta shihni nje pamje me 'Computer managment'
8. Klikon me mausin e djatht ne fushen e siperme ne anen e majt. Dicka perpara "Computer Managment (Computername/Domain)"
9.Selekto Properties dhe pastaj Advanced.
10.Posht 'Startup and Recovery' kliko 'Settings'
11.Kliko butonin 'Shutdown', dhe do ti fiket kopjuteri , aty mund te gjeni edhe opcione te ndryshme .

KESHILLĖ: Zgjedhni 'Always' poshte 'Force App Closed'- ky hap i ndalon viktimat nga ruajtja e punes qe kan bere teri tani ne PC. Ne fund klikoni OK .

Kjo funksionon vetem nese je me drejta administrative edhe e ke user/pass te njejt me ate te viktimes

e kete qe e ke thon ti funksionon ne Active Directory nese je admin e jo ne WORKGROUP
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Kontrollimi (manipulimi) i kopjuterave ne lan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: