Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krijoni RADIO ONLINE !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Krijoni RADIO ONLINE !   Tue Aug 05, 2008 6:07 amPasi qe e keni hap radion duhet te shkarkoni Winamp .Shkarko ketu Winamp full

Gjithashtu ju duhet ta shkarkoni dhe instaloni kete plugin per winamp Shkarko Plugin

Pasi ta instaloni Plugin-in ,hape Winamp dhe kliko CTRL-P ,do hapet nje dritare ,kliko DSP EFFECT (dy here me mous ) ,shiko foton :


Tash duhet ta konfiguroni kete plugin
1.Klikojm ne Output .
A. Ne "Address" fshijeni kete qe shkruan (localhost) dhe shkruajeni adresen e serverit tuaj, psh serveri qe kom hap une ka kete adrese ( shikoni fotot ne postimin e pare ): 80.179.150.93

B. Ne "Port" shkruajeni portin e serverit

C. Ne hapsiren "Password" shkruaje broadcast password ( kur je regjistru ne fillim e ki dhan kete pass ).2.Tash kliko ne "Encoder" dhe zgjedhe kualitetin e radios,varsisht prej rrjetit qe keni.

3.Per me shti ne funksion radion shkoni tek OUTPUT edhe klikoni Connect ,normalisht kenget qe i leshoni ne Winamp do ndegjohen online ne Radion qe e keni kriju.
__________________
Never speak out of anger,
Never act out of fear,
Never choose from impatience,
But wait...and Peace will appear.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Krijoni RADIO ONLINE !   Tue Aug 05, 2008 6:10 am

Ne kete foto e keni ku mundei me gjet adresen e serverit dhe disa te dhena tjera qe ju duhen gjat konfigurimit te Plugin-it
Nese keni diqka te pakjart pyetni ,do mundohem me ju pergjigj !
__________________
Never speak out of anger,
Never act out of fear,
Never choose from impatience,
But wait...and Peace will appear.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Krijoni RADIO ONLINE !   Tue Aug 05, 2008 6:21 am

Hyni ne kete faqe http://listen2myradio.com/reg.php

Ne vazhdim percjellni fotot ,dhe veproni si ne foto .
Bujarmehmeti shkruajti:


Pasi qe e keni hap radion duhet te shkarkoni Winamp .Shkarko ketu Winamp full

Gjithashtu ju duhet ta shkarkoni dhe instaloni kete plugin per winamp Shkarko Plugin

Pasi ta instaloni Plugin-in ,hape Winamp dhe kliko CTRL-P ,do hapet nje dritare ,kliko DSP EFFECT (dy here me mous ) ,shiko foton :


Tash duhet ta konfiguroni kete plugin
1.Klikojm ne Output .
A. Ne "Address" fshijeni kete qe shkruan (localhost) dhe shkruajeni adresen e serverit tuaj, psh serveri qe kom hap une ka kete adrese ( shikoni fotot ne postimin e pare ): 80.179.150.93

B. Ne "Port" shkruajeni portin e serverit

C. Ne hapsiren "Password" shkruaje broadcast password ( kur je regjistru ne fillim e ki dhan kete pass ).2.Tash kliko ne "Encoder" dhe zgjedhe kualitetin e radios,varsisht prej rrjetit qe keni.

3.Per me shti ne funksion radion shkoni tek OUTPUT edhe klikoni Connect ,normalisht kenget qe i leshoni ne Winamp do ndegjohen online ne Radion qe e keni kriju.
__________________
Never speak out of anger,
Never act out of fear,
Never choose from impatience,
But wait...and Peace will appear.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Re: Krijoni RADIO ONLINE !   Tue Aug 05, 2008 6:40 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Krijoni RADIO ONLINE !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijoni RADIO ONLINE !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: