Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sulmi nė qenin policor i njėjtė si nė policin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Sulmi nė qenin policor i njėjtė si nė policin   Sun Aug 03, 2008 11:17 am

Sulmi nė qenin policor i njėjtė si nė policin
Qentė policorė nė Norvegji mė nė fund kanė marrė trajtimin qė e meritojnė. Gjykata Supreme e kėtij vendi ka vendosur se ata janė shėrbyes shtetėrorė, me tė cilėn gjė sulmi nė qenin policor ėshtė bėrė kundėrvajtje e rėndėsisė sė njėjtė sikur sulmi fizik nė policin.

Rasti i cili ka vendosur precedent tė ri ka tė bėjė me qenin policor me emrin Casper, i cili ėshtė sulmuar nė detyrė, njoftojnė agjencitė.

Nė maj tė vitit 2007, nė Bergen, njė mashkull ėshtė kapur duke hyrė me forcė nė njė banesė. Kur policia kishte tentuar ta arrestojė, mashkulli kishte ikur. Casper i ėshtė vėnė pas dhe ka arritur ta kap. Nė tentim pėr tė ikur, i dyshuari, emri i tė cilit nuk ėshtė bėrė publik, ka filluar tė godasė qenin. Casper, megjithatė e ka kryer punėn e tij dhe e ka mbajtur plaēkitėsin deri nė arritjen e kolegėve tė tij policė.

Mashkulli ėshtė akuzuar pėr plaēkitje, por edhe pėr sulm nė zyrtarin policor - Casperin.

Dy instanca mė tė ulėta gjyqėsore kanė hedhur poshtė kėtė padi pėr sulm, me vlerėsimin se njė kundėrvajtje e tillė vlen vetėm pėr policė. Megjithatė, Gjykata Supreme ua ka kthyer rastin instancave mė tė ulėta, me udhėzimin pėr interpretim e drejtė tė ligjit.

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Sulmi nė qenin policor i njėjtė si nė policin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Diskutime shoqrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: