Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė   Sun Aug 03, 2008 11:04 am

Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė

Tė burgosurit e njė burgu tė famshėm brazilian janė kujtuar se si tė kontrabandojnė mallra tė ndaluara nė qeli, e nė kėtė punė iu kanė ndihmuar miqtė e tyre tė dresuar me pupla.

Tė burgosurit e burgut Marilia, nė shtetin e Sao Paolos, kishin dresuar pėllumbat pėr t’iu transportuar gjėra nėpėr qeli, duke iu montuar atyre nė shpinė ēanta tė vogla.

Kėshtu kanė arritur edhe tė mashtrojnė sigurimin e rreptė pėr tė futur brenda gjėrat e nevojshme pėr ta.

''Kemi pajisje tė sofistikuara pėr kontrollimin e njerėzve tė cilėt futen nė burg, mirėpo ata e kanė gjetur veten”, ka thėnė drejtori i burgut, Luciano Gamateli.

Zyrtarėt pohojnė se pėllumbat janė rritur dhe dresuar brenda burgut, dhe se kanė jetuar nė kulmin e burgut, ku tė burgosurit kanė marrė mallin me vlerė para se zogjtė tė ktheheshin prapa tek familja dhe miqtė e tyre.

Mirėpo, plani i tyre gjenial ėshtė zbuluar kur rojet kanė vėrejtur se disa pėllumba kishin telashe pėr tė fluturuar, pėr shkak tė ngarkesės qė bartnin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Diskutime shoqrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: