Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpenzon 1.000 dollarė nė javė pėr birra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Shpenzon 1.000 dollarė nė javė pėr birra   Sun Aug 03, 2008 10:57 am

Shpenzon 1.000 dollarė nė javė pėr birra
--------------------------------------------------------------------------------

Australiani, i dėnuar shtatė herė mė parė, ėshtė kapur prapė i dehur nė timon. Ai ka shpenzuar 1.000 dollarė australianė (rreth 610 euro) nė javė nė birra, qė kanė mjaftuar tė pijė mbi 2.500 boca tė birrave tė vogla nė muaj.

Punėtori i ndėrtimtarisė me zemėr tė thyer ka filluar tė shuajė dhimbjen e tij me alkool para pesė vjetėsh kur e ka braktisur gruaja, ka thėnė avokati i tij gjatė gjykimit.

Gjykata, megjithatė, Michael Learyn, babėn e katėr fėmijėve, nuk e ka dėrguar nė burg sepse e ka ndėrprerė pijen qė kur ėshtė arrestuar pėr herė tė fundit, por ia ka ndaluar blerjen e madje edhe mbajtjen e birrės nė dorė.

Gjykata ka bėrė shaka me birrėn e preferuar tė Learyt, Melbourne Bitter, tė cilėn ai e ka pirė nė njė pjesė tė Australisė ku njerėzit i janė besnik birrės lokale njėjtė sikur edhe klubit tė futbollit.

"Ky ėshtė krim nė dy baza – pirje dhe zhytje nė Melbourne Bitter", ka thėnė gjykatėsi Vince Luppino.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Shpenzon 1.000 dollarė nė javė pėr birra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Diskutime shoqrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: