Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit   Sun Aug 03, 2008 10:47 am

Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit
Njė djalosh katėrvjeēar ndodhet nė rehabilitim nė Tajvan pasi ka krijuar varėsi ndaj pirjes sė cigareve tė babait tė tij.
Babai, nga qytetit Gaoxiong, ka filluar tė dėrgojė djemtė e tij, tė moshave nėntė e katėr, nė njė qendėr rehabilitimi, pasi qė i ka zėnė duke i vjedhur cigaret e tij.

"Pėrgjigjja ishte ajo ishte qė e pritja, por mė e vėshtira pėr ta pranuar", ka thėnė ai pėr gazetėn kineze China Times.

Djemtė pranuan vjedhjen dhe kanė thėnė se e kanė bėrė atė sepse mendonin qė babai i tyre dukej “cool’ kur pinte duhan.

Katėrvjeēari pranoi se ai shtynte vėllain e tij pėr tė huazuar cigare nga shokėt e tij tė klasės kur nuk arrinin tė vidhnin ndonjė nga babai i tyre.

Babai ka filluar t’i dėrgojė djemtė e tij nė njė qendėr rehabilituese pėr t’i shėruar nga varėsia ndaj nikotinės. Megjithatė, Qendra e ka kritikuar atė pėr dėshtim pėr t’u trajtuar sė bashku me fėmijėt.

Doktoresha Xue Guangjie ka thėnė se babai ka ardhur vetėm nė dy seanca dhe ka shtuar: "Mėnyra mė e mirė pėr tė larguar njė ves tė fėmijės ėshtė tu paraqesėsh atyre njė shembull tė mirė
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Diskutime shoqrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: