Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si tė krijojmė PDF fajlla!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Si tė krijojmė PDF fajlla!!!   Sat Aug 02, 2008 6:32 am

Si tė krijojmė PDF fajlla!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Tung brothers!!!

Ne kete 'tutorial' do te paraqes se si te krijohen PDF(Portable Document Format),ne menyre qe te krijohen tutorial me animacione te ndryshme:::

1.Shkarkoni dhe instaloni kete program:PDF Creator(linku:http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download)

2.Krijo nje text,shkrim,tutorial(me se miri ne Ms-Word),me animacione te ndryshme,te cilin deshironi ta shnderroni ne Pdf fajll

3.Pasi ta perfundoni punen ne ate dokument(gjithmone duke folur per ndonje pune ne Ms-Word),shkojme FILE-->PRINT

4.Tek emri i printerit,zgjedhim PDF Creator,-->OK

5.Ploteso formularin qe paraqitet pas perfundimit te hapit (4.)

6.Ju tani me keni krijuar nja PDF fajll


...:::°°° ¦¦¦¦ EStudio¦¦¦¦ °°°:::...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Si tė krijojmė PDF fajlla!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: