Mitrovica Forum

Forumi I mitrovicasve
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta largojmė Recycle bin nga Desktopi ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bujarmehmeti
Admin
avatar

Numri i postimeve : 325
Age : 27
Location : Mitrovica
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: Si ta largojmė Recycle bin nga Desktopi ?   Tue Jul 29, 2008 8:34 am

Si ta largojmė Recycle bin nga Desktopi ?
--------------------------------------------------------------------------------

Nese deshironi qė Recycle Bin mos tė egzistonė nė desktopin tuaj atėherė shko nė start aty e zgjedh komanden Run dhe e shėnon kėtė shifėr gpedit.msc tė paraqitet dritaja Group Policy shko nė User Cofiguration >Desktop >Remove Recycle Bin icon from Desktop ia bėn me tė djathtėn properties Disabled dhe ajo do tė hiqet nga desktopi i juajor e njejta gjė vlenė edhe pėr ta kthyer Recycle Bin nė desktop dhe kur ia bėnė me tė djathtėn properties kur tė paraqitet dritarja nėse dėshiron qė ta kesh iconin ne gjndjen e mėparshme ateherė e selecton Not configured ia bėn OK dhe icona do tė kthehet nė gjendjen e mėparshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mhg-crew.at.ua/
 
Si ta largojmė Recycle bin nga Desktopi ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mitrovica Forum :: Ebook-s and Turiale-
Kėrce tek: